שער הפאונד (לירה שטרלינג) היציג היום: מחשבון פאונד >> שקל

מחשבון המרות פאונד לשקל חוסך זמן בבדיקת ערך הפאונד והמרת פאונד לשקל על בסיס שער הליש"ט העדכני בזמן אמת.

מחשבון שערים עדכני

השער עדכני ל:  

שער לירה שטרלינג עדכני
רוצים לדעת מה היה ערך הפאונד אתמול?

הקליקו לשער הפאונד ההיסטורי שמעניין אתכם. שבוע, חודש, ושנים אחורה.

על המטבע: שער הפאונד/לירה סטרלינג |

מטבע הלירה האנגלית נכתב כ-L ציורית, והסימון שלו לפי לפי תקן ISO 4217 הוא GBP. למרות היותה חברה באיחוד האירופי, בריטניה החליטה שלא להחליף את המטבע הרשמי של הממלכה לאירו האירופאי. כפועל יוצא, בנק אנגליה אינו כפוף לבנק המרכזי באירופה, אלא רק לעצמו. 

סימן הלירה הנודע – £ מסמל את המטבע והוא בעצם האות L המאוירת באופן ציורי. מדוע נבחרה האות L כדי לסמל את הלירה?

היסטוריית המטבע |

בעבר, יחידת המידה הרומאית "ליברה" (פאונד) הייתה בשימוש כאמצעי לשקילת סחורות. באנגליה של ימי הביניים, סוחרים השתמשו במשקל של גרעיני חיטה כשער חליפין, והם מדדו את המשקל ביחידות של פאונד – ליברה. 

במרוצת השנים, החלו להשתמש במטבעות כסף כאמצעי תשלום, ומשקלם נמדד בליברה, כלומר בפאונד. כך הפכה המילה לירה (ליברה) כסמל למטבע של אנגליה החל מתקופת שלטונה של המלכה אליזבת הראשונה. מאז אותה תקופה, המטבעות הבריטיים נושאים את דמות המלך המכהן, ובימינו מדובר בדמותה של המלכה המכהנת – אליזבת'.

רוצה את המחשבון שלנו באתר שלך?

העתק והדבק את הקוד באתר שלך

מחשבון המרת מטבע
העתק קוד

המרת לירה שטרלינג למטבעות נוספים

לירה שטרלינג לבאט תאילנדי לירה שטרלינג לבוליבר ונצואלי לירה שטרלינג לבלבואה פנמי לירה שטרלינג לגילדר האנטילים ההולנדיים לירה שטרלינג לדולר אוסטרלי לירה שטרלינג לדולר אוסטרלי לירה שטרלינג לדולר בהאמי לירה שטרלינג לדולר ג’ימייקני לירה שטרלינג לדולר הונג קונגי לירה שטרלינג לדולר טייואני חדש לירה שטרלינג לדולר טרינידדי לירה שטרלינג לדולר מזרח קריבי לירה שטרלינג לדולר ניו זילנדי לירה שטרלינג לדולר סינגפורי לירה שטרלינג לדולר קנדי לירה שטרלינג לדולר של פיג’י לירה שטרלינג לדונג וייאטנמי לירה שטרלינג לדינר ירדני לירה שטרלינג לדינר סרבי לירה שטרלינג לדינר תוניזאי לירה שטרלינג לדירהאם איחוד האמירויות לירה שטרלינג לדירהאם מרוקאי לירה שטרלינג לוון דרום קוריאני לירה שטרלינג לזלוטי פולני לירה שטרלינג לין יפני לירה שטרלינג לכתר דני לירה שטרלינג לכתר נורבגי לירה שטרלינג ללאו רומני חדש לירה שטרלינג ללירה טורקית חדשה לירה שטרלינג ללירה לבנונית לירה שטרלינג ללירה מצרית לירה שטרלינג ללמפירה הונדורית לירה שטרלינג לסדי גאני לירה שטרלינג לסול פרואני לירה שטרלינג לפורינט הונגרי לירה שטרלינג לפסו ארגנטינאי לירה שטרלינג לפסו מקסיקני לירה שטרלינג לפסו פיליפיני לירה שטרלינג לפסו קולומביאני לירה שטרלינג לפסו של צ’ילה לירה שטרלינג לפרנק מרכז אפריקני לירה שטרלינג לפרנק צרפתי לירה שטרלינג לפרנק שווייצרי לירה שטרלינג לקונה קרואטי לירה שטרלינג לקורונה צ’כית לירה שטרלינג לקיאט בורמזי לירה שטרלינג לקצאל גואטמלה לירה שטרלינג לקרונה איסלנדית לירה שטרלינג לקרונה שבדית לירה שטרלינג לראנד דרום אפריקאי לירה שטרלינג לרובל רוסי לירה שטרלינג לרופי הודי לירה שטרלינג לרופי פקיסטני לירה שטרלינג לרופיה אינדונזית לירה שטרלינג לרופיה סרי לנקית לירה שטרלינג לריאל ברזילאי לירה שטרלינג לרינגיט מלזי לירה שטרלינג לרנמינבי
שאלות ותשובות
מהו ערך המטבע בעולם?
לירה סטרלינג היא המטבע הרביעי הנסחר ביותר בעולם. למרות שהלירה (המכונה גם "פאונד") נסחרת בכמויות קטנות יותר לעומת האירו והדולר, הערך היציג שלה מדי יום גבוה יותר מהמטבעות הללו. בשנים האחרונות, ערכה של הלירה הוא מעל 4.2 שקלים בישראל, וערכה גבוה מערך הדולר והאירו גם במדינות אחרות ברחבי העולם.
של מי מטבע לירה סטרלינג?
לירה סטרלינג (או לירה שטרלינג, ובקיצור ליש"ט), הידועה גם כ"פאונד" היא מטבע הרשמי של בריטניה וצפון אירלנד, כלומר המטבע של הממלכה המאוחדת. המטבע מתחלק ל-100 יחידות, וכל יחידה מכונה "פני".
מה מקור הסימון לסימון הפאונד?
סימן ה- £ המסמל את הפאונד הוא בעצם האות "L" הלטינית בעיצוב ציורי עתיק. הפס החוצה את סימן הפאונד נועד כדי להבהיר שלא מדובר באות L עצמה, אלא בסמל. האות L נבחרה כדי לסמן את הלירה משום שהיא מהווה קיצור של המילה הלטינית ליברה (Libra) אשר מהווה יחידת משקל רומאית. הליברה מקבילה ל-453 גרם – כלומר "פאונד" אחד, ומכן נגזר שמה שלה הלירה/פאונד.
ממה מושפע שער המטח?
שער המטח, לרבות שער הלירה האנגלית, מושפע ממספר גורמים מקומיים ועולמיים המכריעים את השער היציג של מטבעות מדי יום. הגורמים החזקים ביותר כוללים דירוג של כלכלה מקומית, מצב בטחוני ופוליטי, וכן מאזן התשלומים של מטבעות הנכנסים ויוצאים ממדינה כזו או אחרת.
הידעת?

שער הלירה סטרלינג משתנה מדי יום, וחשוב לדעת את ערכו היציג כדי לחשב ערך של עסקאות כספיות שונות.