מחשבון הוצאות

מחשבון הוצאות הינו כלי עזר יעיל לחישוב ההוצאות המשפחתיות החודשיות. על ידי הזנת הסכומים בשדות המתאימים תוכלו לוודא שלא שכחתם הוצאה מסויימת ולצפות בסך התשלומים החודשיים להוצאות שוטפות וקבועות.

הזנת נתונים

דיור

תחבורה

ביטוח

מזון

ילדים

משפטי

חסכונות והשקעות

בידור

חיות מחמד

טיפוח אישי

הלוואות

מיסים

ט.ל.ח - השימוש במחשבונים ובמידע באחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

מעט מידע על: הוצאות כלכליות

הוצאות מוכרות לייצור הכנסה

קיימות הוצאות מוכרות מסוגים משתנים לכל סוג של עסק. כך יתכן כי הוצאה מוכרת אחת בעסק מסוים איננה תהיה מוכרת בעסק שני. הוצאה מוכרת חייבת להיות הכרחית לייצור הכנסה לפי סעיף 17 לפקודת מס הכנסה. הוצאה מוכרת נובעת מהוצאה שוטפת או מפחת בגין רכוש קבוע. בנוסף קיימות הוצאות נוספות אשר מצמצמות את ההכנסה החייבת כמו למשל הפקדות בקרן השתלמות ופנסיה או ביטוח אובדן כושר עבודה.

קיימות הוצאות מסוגים מסוימים שלפי תקנות מס ההכנסה לא יוכרו באופן מלא אלא רק באופן חלקי על אף שההוצאה הייתה כולה לטובת העסק. ישנן הוראות מפורטות בנוגע לכל הוצאה שכזו לגבי החלק המוכר והחלק הלא מוכר- העודף. הוצאות כאלו יכולות להיות אחזקת רכב, טלפון נייד או נייח בעבודה מן הבית, כיבודים, נסיעות לחו"ל, אשל, מתנות וביגוד מקצועי.

תכנון תקציב משפחתי והוצאות משק בית

בשלב הראשון בבניית תקציב משפחתי ומשק בית יש להכין רשימה מסודרת של ההכנסות וההוצאות על ידי תדפיסים של הבנק וכרטיסי האשראי ובאמצעות כל החשבונות אשר שולמו שלושה חודשים קודם לכן. יש לחשב באופן מדויק כל שקל ששולם לאורך שלושת החודשים האחרונים לרבות הריביות והעמלות. תחת הסעיף שונות הכניסו את הסכומים שאין להם הסבר אך הם מובאים בחשבון.

חישוב ההוצאה החודשית הממוצעת בשלושת החודשים האחרונים יאפשר לכם להגיע למאזן החודשי, באמצעותו תכינו את התקציב המשפחתי.

התנהלות כלכלית שגויה מן הסוג הנפוץ

המשפחה הישראלית הממוצעות לוקחת כמובן את מסגרת האשראי שמעניק הבנק לכל שכיר עם תלוש משכורת מסודר. וכאן למעשה מתחילה ההתנהלות השגויה שתגרור אתכם למינוס הראשון ועם הזמן תתרגלו למצב המינוס הזמני עד לקבלת המשכורת הבאה. כך ייווצר מעין אזור נוחות של הישענות על מסגרת האשראי. הבעיה נובעת מכך שמרבית המשפחות מנצלות את האשראי לרכישות לא הכרחיות ואף לא רצויות. ניהול תקציב משפחתי ומשק בית בהחלט יכול למנוע את הצורך לעשות שימוש במסגרת האשראי ולצאת מן המינוס.

 

קבלו את המחשבון שלנו:


i3 לבעלי אתרים: מחשבון הוצאות

תוצאת החישוב

ההוצאה החודשית עומדת על:

חשב שוב