מחשבון מע”מ

הסתייעו במחשבון המע"מ לבדיקת סכום המע"מ לתשלום מתוך גובה התשלום הכולל וכן את המחיר לאחר הוספת המע"מ. כל שעליכם לעשות הוא להזין את גובה התשלום ואת אחוז המע"מ העדכני והמחשבון יעשה את השאר עבורכם.

סכום לפני מע"מ: ₪, סכום מע"מ: ₪, סכום אחרי מע"מ:

מס ערך מוסף |

כולנו מכירים את מס הערך המוסף (או בתור ראשי התיבות המוכרים: מע”מ), בתור המס שמתווסף למחיר הסופי של כל מוצר שאנחנו רוכשים. אבל בדרך כלל, אנחנו לא לוקחים את הזמן כדי להקדיש מחשבה ולשאול את עצמנו, מהו אותו ערך מוסף שעליו אנחנו משלמים עוד אחוזים רבים.

למעשה, הערך המוסף מחושב בתור ההפרש שבין העלות הכוללת של ייצור המוצר או סיפוק השירות המדובר, לבין מחירו שנקבע בסופו של דבר על ידי הקמעונאי. מע”מ הוא מס שנחשב “מס עקיף”, והצרכן הוא זה שאחראי על תשלומו.

רוצה את המחשבון שלנו באתר שלך?

העתק והדבק את הקוד באתר שלך

מחשבון מע"מ
העתק קוד
המס בישראל

המע”מ לא היה חלק ממחיר המוצרים בישראל מאז ומעולם. למעשה, המע”מ הצטרף למחיר המוצרים רק בשנת 1976, לאחר שחוקק “חוק מס ערך מוסף”. בניגוד למדינות אחרות, המע”מ בישראל הוא אחיד לרוחב מוצרים ושירותים רבים וישנם רק מעט חריגים לגובה המע”מ הארצי.

כשרק חוקק חוק מס הערך המוסף, עמד גובה המס על 8% בלבד. עם השנים, עלה גובה המס בהתמדה עד שנת 2002, שם התייצב על 18% וירד באופן קבוע עד שנת 2010, שם עמד על 16%. מאז ועד היום עלה שוב המע”מ עד לגובהו הנוכחי – 17%.