שער הדולר האמריקני היציג היום: חישוב דולר » שקל

המרה מדולר לשקל, בדיקה של שער הדולר היום (דולר יציג) או שער הדולר לפי תאריך קודם. התחילו כאן והמחשבון יספק תוצאה מדויקת בזמן אמת.

מחשבון שערי המרה

השער עדכני ל:  

שער דולר אמריקני עדכני
רוצים לדעת מה היה ערך הדולר אתמול?

הקליקו לשער דולר היסטורי שמעניין אתכם. שבוע, חודש ושנים אחורה.

על המטבע: דולר אמריקני |

מטבע הדולר והסימן המפורסם שלו מזוהים בצורה חזקה במיוחד עם אמריקה, אך המקור שלהם כלל אינו ביבשת הזו.
למרבה ההפתעה, מקור השם 'דולר' הוא בכלל מגרמניה בה השתמשו במטבעות כסף שכונו "יואכימסטאלר" (Joachimsthaler).

מטבעות הכסף הוטבעו מכסף שמקורו היה עמק יואכימסטאל בבוהמיה, והיה בהם שימוש ברחבי אירופה עוד מהמאה ה-14.

במרוצת השנים, שמו של המטבע קוצר ל-טאלר" (Taler), ולאחר שעבר מספר גלגולים באזור סקנדינביה, שמו שונה ל'דולר" המוכר לכולנו.

מקורו של סימן הדולר גם הוא מפתיע, והוא נוצר לראשונה בשנות ה-70 של המאה ה-18 במטבעות של פסו ספרדי-אמריקאי. הפסו היה בשימוש במושבות הספרדיות באמריקה עד שהפך לסמל המפורסם של הדולר שכולנו מכירים כיום.

לגביי מקור צורתו של סמל הדולר ($) יש דעות חלוקות; לפי סברה אחת, סימן הדולר הוא הספרה 8 חתוכה במרכזה – כלומר חלוקה ל-8 – כינויו של הפסו הספרדי (Real de a Ocho – מטבעות בני שמונה).

על פי סברה אחרת,  סימן הדולר נוצר על ידי כתיבה של האותיות P ו-S יחדיו בצורה הזו – Ps, או ps. תהא הסיבה שלא תהא, אין ספק שסמל מטבע הדולר הוא אחד הנודעים בעולם, ולסמל הזעיר הזה יש השפעה על מיליארדי אנשים מדי יום. 

רוצה את המחשבון שלנו באתר שלך?

העתק והדבק את הקוד באתר שלך

מחשבון המרת מטבע
העתק קוד

המרת דולר למטבעות נוספים

דולר אמריקני לבאט תאילנדי דולר אמריקני לבוליבר ונצואלי דולר אמריקני לבלבואה פנמי דולר אמריקני לגילדר האנטילים ההולנדיים דולר אמריקני לדולר אוסטרלי דולר אמריקני לדולר בהאמי דולר אמריקני לדולר ג’ימייקני דולר אמריקני לדולר הונג קונגי דולר אמריקני לדולר טייואני חדש דולר אמריקני לדולר טרינידדי דולר אמריקני לדולר מזרח קריבי דולר אמריקני לדולר ניו זילנדי דולר אמריקני לדולר סינגפורי דולר אמריקני לדולר קנדי דולר אמריקני לדולר של פיג’י דולר אמריקני לדונג וייאטנמי דולר אמריקני לדינר ירדני דולר אמריקני לדינר סרבי דולר אמריקני לדינר תוניזאי דולר אמריקני לדירהאם איחוד האמירויות דולר אמריקני לדירהאם מרוקאי דולר אמריקני לזלוטי פולני דולר אמריקני לוון דרום קוריאני דולר אמריקני לין יפני דולר אמריקני לכתר דני דולר אמריקני לכתר נורבגי דולר אמריקני ללאו רומני חדש דולר אמריקני ללירה טורקית חדשה דולר אמריקני ללירה לבנונית דולר אמריקני לפסו פיליפיני דולר אמריקני לפסו מקסיקני דולר אמריקני לפסו ארגנטינאי דולר אמריקני לפורינט הונגרי דולר אמריקני לסול פרואני דולר אמריקני לסדי גאני דולר אמריקני ללמפירה הונדורית דולר אמריקני ללירה שטרלינג דולר אמריקני ללירה מצרית דולר אמריקני לפסו קולומביאני דולר אמריקני לפסו של צ’ילה דולר אמריקני לפרנק מרכז אפריקני דולר אמריקני לפרנק צרפתי דולר אמריקני לפרנק שווייצרי דולר אמריקני לקונה קרואטי דולר אמריקני לקורונה צ’כית דולר אמריקני לקיאט בורמזי דולר אמריקני לקצאל גואטמלה דולר אמריקני לקרונה איסלנדית דולר אמריקני לקרונה שבדית דולר אמריקני לראנד דרום אפריקאי דולר אמריקני לרובל רוסי דולר אמריקני לרופי הודי דולר אמריקני לרופי פקיסטני דולר אמריקני לרופיה אינדונזית דולר אמריקני לרופיה סרי לנקית דולר אמריקני לריאל ברזילאי דולר אמריקני לרינגיט מלזי דולר אמריקני לרנמינבי
שאלות ותשובות
איך מחשבים כמה שווה הדולר היום?
שער הדולר משתנה מדי יום, ובנק ישראל מחליט על הערך היומי שלו ומפרסם אותו בשעה 15:00 בכל יום מסחר. בנק ישראל מחליט על ערך הדולר היומי על ידי איסוף מידע משערי עסקאות המתבצעים בין הבנקים הגדולים. הבנקים לעומתם מחליטים על ערך הדולר לפי הביקוש היומי למטבע הזה.
איך ערך הדולר נקבע באופן כללי?
ערכו של הדולר, כמו ערכם של מטבעות זרים אחרים, נקבע על ידי מספר גורמים בשוק. אחד הגורמים המשמעותיים המשפיעים על ערך הדולר הוא הביקוש למטבע הזה. בנוסף, שינויים בריבית, אינפלציה, המדיניות הפוליטית בארצות הברית, שערי אבטלה, ומדיניות ייצוא-ייבוא משפיעים כולם על ערך הדולר מדי יום, ולכן שערו היציג משתנה בין יום אחד לאחר.
מהן המדינות שהמטבע הלאומי שלהן הוא דולר?
רבים נוטים לחשוב שמטבע הדולר בלעדי לארצות הברית, אך זה לא כך. ישנן מדינות רבות שהמטבע הלאומי שלהן קרוי "דולר" והן קנדה, אוסטרליה, אקוודור, הונג קונג, טאיוואן, ניו-זילנד, נמיביה, סינגפור, פיג'י, בליז, בהאמה, ברבדוס, ברמודה, זימבבואה, נמיביה, ג'מייקה, סורינם, סנט-לושה, ומדינות וטריטוריות נוספות ברחבי העולם.
מתי נקבע שער הדולר היציג?
שער הדולר היציג מחושב לפי דגימה שנמסרת על ידי בנקים מרכזיים. לאחר מתן הדגימה, בנק ישראל מחשב את שער הדולר הממוצע ומפרסם את הערך שלו לציבור. החישוב של שער הדולר מתבצע בימים א'-ה' בין 13:15-15:15 ובימי ו' , חול המועד, וערבי חג בין השעות 10:15-12:15. פרסום הערך מתבצע קצת לאחר 15:15 בימים א'-ה' ומעט לאחר 12:15 בימי ו', חול המועד, וערבי חג.
מה גורם לשער הדולר להשתנות?
השער היציג של הדולר משתנה מדי יום עקב כוחות הפועלים בשוק המקומי, האמריקאי, והשוק העולמי. הגורמים החזקים ביותר שמביאים לשינוי בערך הדולר הם הריבית שקובע בנק ישראל, אינפלציה, המדיניות הפוליטית בישראל, והמצב הבטחוני במדינה.
הידעת

שער הדולר משפיע על החיים של כולנו במידה רבה, ולכן חשוב לדעת מה ערכו – בייחוד אם אתם צריכים לבצע פעולות כלכליות שונות. דולרים חשוב לקחת בחשבון את הערך המדויק של המטבע, עד מאית הערך שלו, והמחשבון של אתר 'המרה' יכול לעשות זאת עבורכם. 

בעמוד זה תוכלו לחשב בלחיצת כפתור את שער הדולר היציג היום בשקלים. להצגת השער העדכני של הדולר השאירו "1" בשדה המציין את כמות הדולרים או הזינו את סכום מטבעות ה- USD שברצונכם להמיר בכדי לקבל את ערכם במטבע ה- ILS.