שער היורו (אירו) היציג היום: מחשבון יורו >> שקל

מחשבון יורו יחשב עבורכם את שווי היורו בצורה מהירה ובזמן אמת ויציג לכם את ערך היורו היציג היום.

מחשבון שערי המרה
השער עדכני ל:  

שער אירו עדכני

רוצים לדעת מה היה ערך הדולר אתמול?

הקליקו לשער יורו היסטורי שמעניין אתכם. שבוע, חודש ושנים אחורה.

על המטבע: היורו |

מטבע האירו הוא המטבע השני הנסחר ביותר בשוק מטבע החוץ כאשר במקום הראשון נמצא הדולר האמריקאי. כמו של האירו נגזר מהמילה אירופה, אך שמו לא נהגה באופן זהה בכל המדינות החברות באיחוד האירופי. צורת ההגייה של המילה 'אירופה' משתנה ממדינה אחת לאחרת, ולכן גם ההגייה של המילה 'אירו' היא שונה בין מדינה למדינה באיחוד האירופי. 

כל יחידה של יורו מורכבת מ-100 סנט, ויחידת המשנה הזה מכונה לעתים כאירו-סנט (Euro cent). המטבע הנודע הזה הושק לראשונה ב-1 לינואר 1999 וערכו היה 1.17 דולר אמריקאי.

במשך השנים הבאות, האירו החליף את המטבעות במדינות אירופה והוא הפך למטבע החוקי במדינות הללו ב-1 לינואר 2002. בתחילת דרכו, האירו היה חלש לעומת הדולר, אך המצב השתנה במהלך השנים. לאחר השקתו, האירו החל להתחזק והגיע למצב שערכו היה גבוה יותר מזה של הדולר האמריקאי האיתן. 

בשנים האחרונות, השער היציג ושער החליפין של האירו חוו לא מעט תנודות, בייחוד במשבר בגוש האירו ביוני 2010. בתקופת השפל הזה, ערכו של האירו עמד על פחות מ1.2 דולר, אך לאחר התאוששות הגוש, החל האירו להתאושש אף הוא, וערכו ממשיך להיות גבוה מזה של הדולר האמריקאי. 

רוצה את המחשבון שלנו באתר שלך?

העתק והדבק את הקוד באתר שלך

מחשבון המרת מטבע
העתק קוד

המרת יורו למטבעות נוספים

יורו לבאט תאילנדי יורו לבוליבר ונצואלי יורו לבלבואה פנמי יורו לגילדר האנטילים ההולנדיים יורו לדולר אוסטרלי יורו לדולר אמריקני יורו לדולר בהאמי יורו לדולר ג’ימייקני יורו לדולר הונג קונגי יורו לדולר טייואני חדש יורו לדולר טרינידדי יורו לדולר מזרח קריבי יורו לדולר ניו זילנדי יורו לדולר סינגפורי יורו לדולר קנדי יורו לדולר של פיג’י יורו לדונג וייאטנמי יורו לדינר ירדני יורו לדינר סרבי יורו לדינר תוניזאי יורו לדירהאם איחוד האמירויות יורו לדירהאם מרוקאי יורו לוון דרום קוריאני יורו לזלוטי פולני יורו לין יפני יורו לכתר דני יורו לכתר נורבגי יורו ללאו רומני חדש יורו ללירה טורקית חדשה יורו ללירה לבנונית יורו ללירה מצרית יורו ללירה שטרלינג יורו ללמפירה הונדורית יורו לסדי גאני יורו לסול פרואני יורו לפורינט הונגרי יורו לפסו ארגנטינאי יורו לפסו מקסיקני יורו לפסו פיליפיני יורו לפסו קולומביאני יורו לפסו של צ’ילה יורו לפרנק מרכז אפריקני יורו לפרנק צרפתי יורו לפרנק שווייצרי יורו לקונה קרואטי יורו לקורונה צ’כית יורו לקיאט בורמזי יורו לקצאל גואטמלה יורו לקרונה איסלנדית יורו לקרונה שבדית יורו לראנד דרום אפריקאי יורו לרובל רוסי יורו לרופי הודי יורו לרופי פקיסטני יורו לרופיה אינדונזית יורו לרופיה סרי לנקית יורו לריאל ברזילאי יורו לרינגיט מלזי יורו לרנמינבי
שאלות ותשובות
מהן המדינות שהמטבע הלאומי שלהן הוא אירו?
גוש האירו נוסד בשנת 1998, ושנה לאחר מכן, ב-1 לינואר 1999, הפך מטבע האירו למטבע המרכזי במספר מדינות. כיום, האירו הוא המטבע הרשמי של אוסטריה, בלגיה, קפריסין, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, אירלנד, איטליה, לוקסמבורג, מלטה, הולנד, פורטוגל, סלובקיה, סלובניה, ספרד, לטביה, וליטא. בנוסף, יש מדינות, כמו אנדורה, הנמצאות מעבר לים אשר אימצו גם את האירו כמטבע חוקי.
אירו או יורו?
התשובה לשאלה הזו, כפי שהוחלט על ידי האקדמיה העברית ללשון היא "אירו". לפי האקדמיה, ישנו כלל ניקוד הקובע שתנועה שמקורה ב-eu נכתבת בצירי מלא. לכן, Euro יש להגות כ-אירו, ולא כ"יורו" כפי שרבים חושבים.
איך מחשבים כמה שווה האירו היום?
ערך האירו מחושב מדי יום על פי ממוצע העסקאות שהתבצעו באירו במסחר בין בנקים מרכזיים. הערך הזה מחושב בשעה מסוימת בכל יום, ולפי הממוצע בנק ישראל מחשב את שערו היציג של האירו. כדי לדעת את ערכו של האירו, ניתן להשתמש במחשבון המרה המתעדכן באופן רציף מדי יום ומספק את השערים המדויקים ביותר של מטבעות מרחבי העולם.
הידעת?

ערך האירו מחושב מדי יום על פי ממוצע העסקאות שהתבצעו באירו במסחר בין בנקים מרכזיים.

הערך הזה מחושב בשעה מסוימת בכל יום, ולפי הממוצע בנק ישראל מחשב את שערו היציג של האירו.