מחשבון מס רכישה

באמצעות מחשבון מס הרכישה תוכלו להעריך בלחיצת כפתור את סדר גודל התשלום המתווסף לעלות רכישת דירה יחידה לתושב ישראלי, בהתאם למדרגות המס. הזינו את שווי הנכס בשקלים בטופס המחשבון ולחצו "חשב" לקבלת גובה המס המשוער.


מס הרכישה המשוער עבור שווי הדירה שהזנת הוא:

 


זכאות לפטורים והקלות |

במקרים מהסוג הנ"ל התשלום הסופי עבור דירה בשווי של 1.6 מיליון שקלים יסתכם בכ- 66,153 שקלים. מלבד אלו ישנו מס רכישה של חמישה אחוזים בגין רכישות קרקע ועוד הקלות נוספות לאוכלוסיות שונות. לפי החוק קיימת רשימת פטורים חלקיים ממס רכישה.

מי שימצא זכאי לפטורים חלקיים אלו יידרש לשלם מס רכישה מופחת עבור דירת מגורים בסך של 0.5 אחוזים. האוכלוסיות השונות הזכאיות להקלות אלו נמנות עם נכים בעלי נכות רפואית לצמיתות בדרגה של 100 אחוזים או של 90 אחוזים בגין צבירת נכויות באיברים שונים.

משפחות שכולות ונפגעי פעולות איבה לרבות בני משפחה של חייל אשר נספה במערכה, הורים, אלמנה ויתום עד גיל ארבעים, זכאים גם הם לפטורים ותגמולים.

עולים חדשים זכאים למס רכישה מופחת בגובה של 0.5 אחוזים עד לסך כולל של כ- 1,169,845 שקלים במסגרת רכישת קרקע להקמת דירת מגורים או רכישת דירת מגורים חדשה. הקלות אלו מותנות בכך שהרכישה של הדירה תיעשה על ידי העולה תוך שבע שנים החל מיום עלייתו להוציא את תקופת השירות הסדירה.

מעט מידע על: מס הרכישה |

על כל רוכש נדל"ן בישראל של היום מוטל מס רכישה. בשנים האחרונות מס הרכישה על דירות מגורים במדינת ישראל הופחת בצורה משמעותית בתנאי שהעסקה מתייחסת לדירה אחת בלבד.

פירושו של דבר שההקלות ניתנות לאנשים שקונים דירה ראשונה בחייהם או לאנשים שמתכננים למכור את הדירה הקודמת שלהם בזמן מקסימאלי של שנתיים החל ממועד רכישת הדירה החדשה.

גובה מדרגות המס

נכון לשנת 2010 רוכשי דירה יחידה נהנים מפטור מלא על 1.084 מיליון השקלים הראשונים, על סכום של עד כ- 1.527 מיליון שקלים ישנו פטור של שלושה וחצי אחוזים ועל יתרת הסכום פטור של חמישה אחוזים.

כך למשל אדם אשר רכש דירה בעלות של 1.6 מיליון שקלים יידרש לשלם 19,155 שקלים בלבד. אם ומדובר באדם שישנה בבעלותו דירה ומעוניין לרכוש אחת נוספת, יהיה עליו לשאת בתשלום של שלושה וחצי אחוזים מהשקל הראשון כאשר מעל 923 אלף שקלים מדרגת המס תעלה לחמישה אחוזים.

רוצה את המחשבון שלנו באתר שלך?

העתק והדבק את הקוד באתר שלך

מחשבון מס רכישה
העתק קוד