לימוד מסחר במט”ח – מדריך למשקיע המתחיל

מסחר במט”ח הוא שוק אשר פתוח לכולם, כמו שווקים פיננסיים אחרים, יחד עם זאת זה הוא שוק הרבה יותר נגיש, קל להבנה ומבטיח מהשקעות ביתר המוצרים הפיננסיים שבהם ניתן להשקיע.

מסחר במט”ח הוא בעל יתרונות רבים ועל כן מושך אליו משקיעים רבים אשר הפכו אותו לשוק המסחר הגדול ביותר. בין היתרונות הרבים של מסחר במט”ח הוא מאפשר לבצע השקעות החל מסכומים קטנים למדי ומאפשר להגיע לרמת מינוף גבוהה מאוד, כמו כן, להבדיל מהשקעות אחרות, מסחר במט”ח מאפשר להבטיח את ההשקעה על ידי הוספת נקודת סטופ אשר שומרת על כמות ההפסדים שלכם, כך שבמידה ואתם מפסידים, לא יהיה הפסד מעבר לנקודה אותה הגדרתם.

שוק המט”ח פעיל במשך עשרים וארבע שעות ביממה כל השבוע, ובעזרת האינטרנט ניתן לנהל את ההשקעות מכל מקום.

מרבית המשקיעים בפורקס אלה הם משקיעים פרטיים ואת ההשקעות של מסחר במט”ח ניתן לנהל באופן עצמאי כך שמי שמעוניין יכול בהחלט לנהל את הכסף שלו באופן עצמאי ולא חייב לעשות זאת באמצעות בית השקעות או ברוקר.

דברים שחשוב לדעת לפני שמתחילים לימוד מסחר במט”ח

לפני שמתחילים לסחור במטבע חוץ חשוב להגדיר את כמות הכסף אותה אתם רוצים להשקיע. הכסף הזה צריך להיות כסף פנוי, כך שבמידה ותפסידו אותו הדבר לא יגרום לנזק כבד. זכרו שהפסד הוא חלק אינטגראלי מהמסחר ולכן חשוב להיערך לכך גם.

הקפידו לרכוש כמה שיותר ידע על מסחר במט”ח, מינוחים מקצועיים, כלים שיעזרו לכם לבצע ניתוחים ומעקב, לימדו איך לקרוא את כל הגרפים הרלוונטיים והצטיידו בכמה שיותר אינפורמציה. רשת האינטרנט יכולה להיות מקור טוב לדלות ממנו מידע, ומי שמעוניין להעמיד את הידיעות שלו בתחום יוכל לעשות זאת בעזרת קורסים משלימים לדוגמא לימודי שוק ההון או לימודי מסחר במט”ח.

את ההשקעות הראשונות שלכם אל תעשו עם כסף אמיתי, זהו מתכון כמעט בטוח לכישלון, גם אם תרוויחו בפעמים הראשונות. חשוב מאוד לרכוש ניסיון בתחום שכן מסחר במט”ח זהו אינו השקעה עיוורת והוא צריך להתבסס על ניתוחים של מצב השוק.

ישנן תוכנות דמה רבות אשר מאפשרות לעשות סימולציות של מסחר במטבע חוץ, כאשר למעט הכסף עצמו כל שאר הדברים זהים לחלוטין למסחר האמיתי. אימון על תוכנות דמה יעזור לכם לבנות תוכנית השקעות נכונה שאליה תוכלו להיצמד בזמן המסחר שאתם מבצעים. תוכלו להתאמן על אסטרטגיות שונות ולחוות למעשה את כל חווית המסחר.

 

איך להרוויח ממסחר במט”ח ? |

מסחר במט”ח מורכב מרווחים והפסדים, אין מצבים בהם רק מרוויחים וחושב לזכור זאת לא רק כאשר מתחילים לבצע מסחר במט”ח אם כי לאורך כל הדרך. מאחר והפסד הוא מצב נורמאלי של סחר במט”ח הקפידו על כך שהכסף אותו אתם משקיעים לטובת מסחר במט”ח הוא כסף פנוי ואינו חלק מצריכת הקיום הבסיסית שלכם המיועד למזון, מגורים, השכלה וכן הלאה.

בעת מסחר במט”ח הקפידו לא להגיע למינוף גבוה מדיי למרות הפיתוי והשתדלו להישמר ברמת מינוף של עד חמישה אחוזים מגובה ההשקעה. אחד היתרונות הבולטים של מסחר במט”ח הוא בכך שישנה בו רמת מינוף גבוהה מאוד, של עד פי עשרה מגובה ההשקעה, יחד עם זאת, במצב של הפסד זה עלול להיות מסוכן ביותר. הקפידו על נקודת ה-סטופ שתעזור לכם להימנע מהפסדים גבוהים מדיי והימנעו מלהזיז אותה.

בצעו ניתוח מעמיק של השוק והשתדלו להיצמד לכיוון השוק. אין צורך בבדיקה של יותר מדי מדדים ופרמטרים שכן זו עשויה לבלבל ולגרום ליותר נזק מלתרום, אך חשוב לבצע ניתוחים כללים על בסיס שבועי ואפילו על בסיס יומי.

בנו תוכנית השקעה והיצמדו אליה. עדיף להכין את התוכנית לפני שמתחילים לבצע מסחר במט”ח ולעדכן אותה בכל פעם שאתם מבצעים כניסות או יציאות בהתאם למצב הנתון. התוכנית צריכה להכיל את כל המידע הרלוונטי שינחה את פעולות המסחר אותן אתם מבצעים, כך כדאי שהתוכנית תכיל את מחירי הכניסה, נקודות ה-סטופ, מחירי היעד וכן הלאה. ככל שתהיו בעלי משמעת עצמית גבוהה יותר ותצליחו להיצמד אל תוכנית הפעולה שלכם כמה שיותר כך הסבירות שלכם להרוויח לטווח הארוך ולמזער נזקים תהיה גבוהה יותר.

למתחילים בתחום מסחר במט”ח כדאי להתחיל לסחור בתוכנות סימולציה ולא להשקיע כסף אמיתי על ההתחלה, זה יעזור לכם להבין כיצד הדברים פועלים ולרכוש ניסיון.

מסחר במט”ח באינטרנט

כאמור, היום, באמצעות רשת האינטרנט כל אחד יכול להפוך להיות סוחר מט”ח ולבצע את השקעותיו באופן עצמאי. ברשת האינטרנט תוכלו למצוא תוכנות רבות אשר מאפשרות לבצע השקעות מסחר במט”ח באופן עצמאי בלי שום בעיה. בעת החיפוש אחר אתר מט”ח או בשמו הלועזי פורקס, הקפידו לחפש אחר חברה אמינה ומקצועית בה תוכלו לבטוח.

אתרי מסחר במט”ח מכילים את כל הכלים הנדרשים עבור המשקיע הפרטי לרבות מידע רלוונטי אודות המסחר במט”ח ושינויים שונים אשר מתרחשים ויכולים להוות השפעה על השערים. בנוסף, במרבית האתרים תוכלו למצוא מדיריכם למשקיע המתחיל וכך גם אפילו תמיכה מקצועית.

היתרונות של המסחר במט”ח באמצעות רשת האינטרנט מגולמים בכך שהמשקיע למעשה אינו נתון לגחמותיו של הברוקר שלו ויכול לעשות השקעות בהתאם לשיקולים הפרטיים שלו, כמו כן, האינטרנט הוא אמצעי נגיש ונח כך שניתן לבצע מסחר במט”ח מסביב לשעון מכל מקום שתהיו בו.

יתרון נוסף שטמון ברשת האינטרנט כאמצעי לביצוע מסחר במט”ח הוא בכך שהמשקיע יכול לבצע מעקב שוטף אחר השקעותיו ובנוסף, הוא אינו נדרש בתשלומי עמלות למיניהן.