המרת מטבעות

ברוכים הבאים לקטגוריית המרת המטבעות המקיפה בישראל, כאן תוכלו להמיר מעל 150 מטבעות חוץ למטבע המקומי או למטבעות חוץ אחרים בלחיצת כפתור פשוטה! שערי המטבעות אצלנו באתר מעודכנים ועדכניים בכל עת! בנוסף תוכלו לקבל סקירות מט"ח מקצועיות המתעדכנות על בסיס יומי, אינדקס צ'יינג'ים מלא שיאפשר לכם לאתר סניף מקומי בקרבתכם, אינדקס חברות פורקס ואינספור כתבות איכות שיעזרו לכם להכיר מקרוב את עולם המט"ח.

על שערי מט"ח יציגים ואופן קביעתם

שערי המט"ח (השערים היציגים) נקבעים על פי השער היציג המפורסם ע"י בנק ישראל. עבור מטבעות להם בנק ישראל לא מפרסם שער יציג, השער נקבע ע"י הצלבה עם שערי היום היציגים של בנק קנדה.

השער היציג:

שער יציג הוא שער חליפין של מטבע חוץ על פי המטבע המקומי. בישראל לדוגמא, השער היציג יהיה ערכם של מטבעות דוגמת דולר, אירו, לירה שטרלינג וכד', בשקלים. השימוש בשערים יציגים הוא בעיקר כדי לקבל אינדיקציה לגבי ערכו של מטבע ואין הוא מחייב חוקית. בנקים שונים מחשבים את השער היציג בדרכים שונות. בנק ישראל, שעל פי נתוניו (כאשר אלה קיימים) מתבצע החישוב במחשבוני המט"ח, מחשב את השער היציג על פי דגימה אקראית של שער החליפין במהלך יום המסחר ועל פי שערי הקנייה והמכירה של אותו המטבע בשוק המטבע. בכל עסקה רשאים הצדדים להסכים על שער שהוא אינו בהכרח השער היציג.


EN