מידע כללי על מסחר במט”ח

שערי מטבע חוץ, בדומה למניות, אלה הם כלים פיננסיים אשר ניתן להשקיע בהם כסף, לסחור בהם, ואף להרוויח תשואה גבוהה למדיי בסבירות גבוה יחסית.

מסחר במט”ח הוא, בהסבר הבסיסי ביותר שלו, למעשה מסחר אשר נעשה סביב שערים של מטבע חוץ, כאשר המשקיע למעשה “מהמר” על השער של המטבע ומכאן למעשה מרוויח או מפסיד את השקעתו.

שיטת ה”הימור” סומנה בגרשיים מאחר ואין מדובר למעשה בהימור, למרות מה שרבים עלולים לחשוב, אם כי בהשקעות אשר עומדות מאחוריהן אסטרטגיות וניתוחים רבים, כך שפעולת מסחר במט”ח אמורה להתבסס על נימוקים מוצקים ולא על תחושת בטן בלבד.

קצת נתונים על מסחר במט”ח

מסחר במט”ח (מט”ח= מטבע חוץ, ונקרא גם פורקס foreign exchange), הוא שוק מסחר פופולארי ומושך אליו משקיעים רבים מכמה סיבות, ראשית זהו שוק המסחר הגדול ביותר בכל רחבי העולם, ונאמד על מחזורים של למעלה משלושה טריליוני דולרים עבור יום מסחר.

מסחר במט”ח הוא נגיש וזמין במשך עשרים וארבע שעות, מכל מקום בעולם, נתון אשר הופך אותו לאטרקטיבי עוד יותר. בזכות האינטרנט ניתן למעשה לסחור בכל רגע נתון, מכל נקודה על כדור הארץ ובלבד שיש ברשותכם כמובן מחשב וחיבור לרשת האינטרנט.

מסחר במט”ח הוא למעשה רכישה של מטבע אחד באמצעות מטבע אחר מתוך הנחה שערכו של המטבע הראשון יעלה ומכאן יגיע הרווח. כך למשל אם נרכוש לדוגמא יין יפני בדולרים מתוך הנחה שערכו של היין היפני יעלה תוך פרק זמן מסויים, הרי שבהגיעו של הרגע, לכשנמכור את היין היפני תמורת דולרים, נקבל תמורתו סכום גבוה יותר של כסף.

פשטות פעולת המסחר הזו הופכת את ההשקה לאטרקטיבית יותר, שכן אין צורך בידע או הכשרה מוקדמים בתחום של מימון או כלכלה, ולמעשה, כל אחד יכול לעשות מסחר במט”ח. יחד עם כל זאת, חשוב להדגיש ולומר כי שינויי מדדים אינם נובעים יש מעין, ועל מנת לבצע תחזית מושכלת של שינויי המדד של מטבעות החוץ, הרי שצריך להיות בקיאים בנתוני השוק, מצב הכלכלה העולמי, שינויים פוליטיים ומדיניים וכיוצא בזה. בנוסף, חשוב לדעת כיצד לבנות אסטרטגיית השקעה ולרכוש מיומנויות נוספות.

מסחר במט”ח מתבצע בתדירות תקיפה, כלומר רכישה ומכירה יכולה להיעשות בהפרשים של שעות, ימים או לפרקי זמן ארוכים, כאשר בדרך כלל פרק הזמן במהלכו נעשית מכירה הוא כ- שבוע, כך שלמעשה מסחר במט”ח הוא מסחר מהיר ביותר.

אם ברצונכם לבצע מסחר במט”ח העדיפו לעשות זאת בעזרתם של מומחים, אם אתם בכל זאת מעדיפים לסמוך על עצמכם, הקפידו לבצע עבודת הכנה לפני.