שער הדולר הקנדי היציג היום: מחשבון דולר קנדי >> שקל

בעמוד זה תוכלו לחשב בלחיצת כפתור את שער הדולר הקנדי היציג היום בשקלים. להצגת השער העדכני השאירו '1' בשדה המציין את הכמות או הזינו סכום במטבעות CAD לקבלת ערכם ב- ILS.

גרף שערים היסטוריים ומגמות ערך

על המטבע: דולר קנדי

קנדה משחקת תפקיד מרכזי בעולם העסקים וניתן לראות זאת בזכות הסחירות הגבוהה של המטבע הקנדי- דולר קנדי. נתוני שער הדולר הקנדי מושפעים רבות ממחירי הנפט המשתנים. קנדה נחשבת לאחת מיצואניות הנפט המרכזיות בעולם והיא סוחרת בנפט בדולר הקנדי המקומי.

יש יחסי גומלין והשפעה ישירה בין שער הדולר הקנדי לשער הדולר האמריקאי והמגמה בשנים האחרונות מראה כי הדולר הקנדי מתחזר על חשבון הדולר האמריקאי הנחלש. לקנדה קשרי מסחר הדוקים עם מדינות רבות בעולם וקשר כלכלי הדוק בין צרפת ואנגליה לקנדה בעקבות ההתיישבות בקנדה וקשר הדוק לשכנה ארה"ב.

הדולר הקנדי מבוקש במדינות רבות בעולם וקנדה מראה לאורך השנים צמיחה כלכלית וסוחרי המט"ח המנוסים יודעים להשקיע בדולר הקנדי ולנצל הזדמנויות רווחיות.

השפעת הנפט על המטבע

שער הדולר הקנדי קשור קשר הדוק למחיר הנפט העולמי. כל תנועה במחירי הנפט מביאה לשינוי בשער הדולר הקנדי ולכן סוחרי המט"ח המנוסים עוקבים אחרי התנודתיות במחירי הנפט והשפעתם על שער המטבע הקנדי.

מגמה של עליה במחירי הנפט גורמת לסוחרי המט"ח לרכוש דולר קנדי בעוד שמגמת ירידה תגרום לסוחרים המנוסים למכור דולר קנדי ולהשקיע בפוזיציות קצרות (שורט) על שער הדולר הקנדי.

חיזוי המגמות בעקבות השינויים במחירי הנפט מאפשר לסוחרי המט"ח המנוסים לנצל הזדמנויות ליצירת רווחים מהירים וגבוהים. קנדה, אחת מיצרניות הנפט המובילות בעולם, מושפעת מאוד ממחירי הנפט.

ככל שהדולר האמריקאי נחלש מחפשים משקיעים אלטרנטיבות ורבים מהם פונים להשקיע באפיקי השקעה של נפט וזהב. השקעה בנפט משפיעה באופן ישיר על שער המטבע הקנדי והסוחרים מנצלים זאת ומשקיעים את כספם בדולר הקנדי בהתאם.

יחס גומלין הדוק לדולר האמריקאי

קנדה, שכנתה הצפונית של ארה"ב, נמצאת בקשרי מסחר הדוקים עם ארה"ב. יש יחסי גומלין הדוקים בין שערי המטבע של שתי השכנות. קשרי המסחר והכלכלה המפותחים בין שתי המדינות, מאגרי הנפט הגדולים של קנדה, והשפעתו של הדולר האמריקאי בשווקי העולם מאפשרים לסוחרי המט"ח ללמוד לאורך זמן את המגמות ויחסי הגומלין בין שני המטבעות, הדולר האמריקאי והדולר הקנדי.

עד שנת 2007 דולר קנדי אחד היה שווה כשלושה רבעים דולר אמריקאי אך בעקבות המשבר העולמי וההאטה בצמיחת הכלכלה בארה"ב נחלש הדולר האמריקאי מאוד לעומת הדולר הקנדי. הדולר הקנדי זוכה בעקבות זאת לביקוש רב ונחשב למטבע סחיר חשוב בקרב סוחרי מט"ח מכל העולם. חשוב לעקוב אחרי יחסי הגומלין בין שני המטבעות וללמוד על המגמות והכיוונים כדי להשקיע את הכסף בחכמה ולקצור רווחים נאים בזמן מהיר.

תוצאת החישוב

   

ט.ל.ח - השימוש במחשבונים ובמידע באחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.


EN