שער הדולר האמריקני היציג היום: חישוב דולר >> שקל

בעמוד זה תוכלו לחשב בלחיצת כפתור את שער הדולר היציג היום בשקלים. להצגת השער העדכני של הדולר השאירו "1" בשדה המציין את כמות הדולרים או הזינו את סכום מטבעות ה- USD שברצונכם להמיר בכדי לקבל את ערכם במטבע ה- ILS.

גרף שערים היסטוריים ומגמות ערך

על המטבע: דולר אמריקני

הדולר הוא אחד המטבעות החשובים ביותר בכלכלה העולמית ורבים הם אלו העוקבים אחר השער של הדולר, עלייתו וירידתו. במהלך כל שעות היממה השער משתנה ואת השינויים בערכו ניתן לראות באמצעות גרפים וטבלאות המתעדכנות בעיתונות ובאתרי אינטרנט.

בנק שראל מכריז פעם ביום מהו שער הדולר היציג אך למעשה השער מוסיף להשתנות ומשפיע על תהליכים ועסקאות קנייה ומכירה המתבצעות בדולרים.

השער נקבע על ידי בנק ישראל על פי ממוצע סחר של קנייה ומכירה של דולרים על פי נתוני הבנקים בעולם. על אף שקיימים מטבעות שונים במדינות שונות, הדולר הוא בעל חשיבות רבה לכלכלה העולמית. שערו משפיע על מסחר, כלכלה של מדינות, מחירי מוצרים ויציבות הכלכלה העולמית.

אירועים עולמיים המשפיעים על השער

שער הדולר משתנה בעקבות אירועים רבים כמו מתיחות פוליטית וביטחונית, אסונות טבע, תהליכים כלכליים מסיביים ועוד גורמים סוציולוגיים רבים. הגורמים המשפיעים יוצרים ביקוש מסוים לדולר ולפי ביקוש זה נקבע שערו של הדולר ביום המסחר.

פרמטרים המשפיעים על השער הם מורכבים ולכן משימה קשה היא ניסיון לצפות עליות וירידות בשער. בעוד שגורמים רבים משפיעים על הדולר, גם שער הדולר מצידו משפיע על אירועים ותהליכים ברחבי העולם. תנודות קיצוניות בשער הדולר עשויות לחולל משברים חברתיים, ליצור חוסר אמון בכלכלה ומתוך כך בשלטון, ליצור סכסוכים בין מדינות או חברות גדולות וכך ניתן לראות את עוצמתו של המטבע באה לידי ביטוי.

חיזוי השער

מדי יום מפיצים אנליסטים ובתי השקעות את תחזיותיהם לגבי תנודות הדולר. כאשר מפרסם כלכלן תחזית לגבי הדולר הוא לרוב מתייחס למגמות כלליות ולכיוון של השער בתקופת זמן מוגדרת וכן למדדים המנסים להיות מדויקים. פעמים רבות חוזים מגמות מנוגדות.

בין הגופים הפיננסים הגדולים בעולם המפרסמים תחזיות לגבי מגמות הדולר ניתן למנות את דויטשה הגרמני, יו.בי.אס השוויצרי וברקליס הבריטי. משקיעים במטבע זר מבססים תחזיות על הדולר על פי השוואה לשער היורו בדרך כלל. שער היורו הינו בעל השפעה על שער הדולר היות ושניהם מהווים מטבעות חזקים ועיקריים בקנה מידע עולמי.

תוצאת החישוב

   

ט.ל.ח - השימוש במחשבונים ובמידע באחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.


EN