נגישות

טיפים לעבודה מהבית

ההתפתחויות הטכנולוגיות, והתקשורת האינטרנטית, הופכים את העבודה מהבית לאפשרית עבור אנשים רבים. האפשרות לעבוד בסביבה הביתית שלך, מבלי לבזבז זמן בפקקים, ומבלי להתחכך בקולגות על ימין ועל שמאל נראית מושכת במבט לא ביקורתי, אולם עבודה מהבית, דורשת ממך נחישות, יעילות, ארגון וסדר, ואינה מתאימה לכל אחד. לטובת המבקשים לעבוד מביתם, כמה עצות לעבודה יעילה.

בחינה עצמית

קודם כל, לפני שאתם מתפטרים, אורזים את חפציכם בקופסא, והולכים לעבוד מהבית, שאלו את עצמכם, האם זה באמת מתאים לכם. עבודה מהבית דורשת משמעת עצמית חזקה, מכיוון שאין מי שמדרבן אותך ומטיל עליך משימות, וכן עליך להימנע מהיסחפות לעיסוק במטלות הבית, טלפון לחברה, או  כוס קפה עם השכנה. כמו כן, שאלו את עצמכם אם לא תחושו חנק או תסכול מכך שאתם שוהים רוב היום בבית, לבד. אם אתם אנשים שאוהבים חברה ומקומות סואנים, וקשה לכם לשבת בין קירות כל היום, עבודה מהבית לא ממש תעשה לכם טוב.

הגדרת מרחב עבודה

אחרי שהבנתם שאתם בנויים לזה, הגדירו את מרחב העבודה שלכם. חדר עבודה הוא פיתרון אידיאלי, אולם אם אין לכם חדר עבודה, גם פינת עבודה מוגדרת תיתן מענה. יש להגדיר את איזור העבודה, ולהודיע לבני הבית שזה תחום העבודה שלכם, ואין לגשת לשם, להתעסק בחומרים, או להפר את הסדר, לא לגעת, ולא להפריע.

71055970

הגדרת שעות עבודה

הגדירו לעצמכם מראש, כמה שעות אתם מתכוונים לעבוד ביום, ובאיזה חלק של היום, והקפידו לעבוד לפי ההגדרות. כאשר אתם עובדים בבית קל להיסחף למטלות ביתיות על חשבון זמן העבודה. כששעות העבודה מוגדרות וברורות, תיסחפו פחות.

מטלות ולוחות זמנים

בתחילת כל שבוע, הגדירו לעצמכם משימות ומטלות לביצוע, כולל מועדי ביצוע, ועבדו על פי התוכנית. הגדרת מטלות ויעדים תאפשר לכם לבחון את ההספקים שלכם, ולאמוד את היעילות של עבודתכם. בנוסף, מטלות לכל יום יצרו מסגרת ברורה לעבודה.

לקום לעבוד

השתדלו לקום מוקדם, ולהתלבש לעבודה, אל תסתובבו כל היום בפיג'מה. כאשר אתם נשארים בפיג'מה, וקמים מאוחר, אתם משדרים לעצמכם את המסר שאתם לא ממש עובדים, וזה עובד נגד הכוונה שלכם. על מנת לתמוך בתכנית שלכם לעבוד ביעילות מהבית, קומו לעבודה, והתלבשו בהתאם.

שתפו את בני המשפחה

הסבירו לבני הבית, כולל הילדים, שאין להפריע לכם כאשר אתם עובדים. ידעו אותם על שעות העבודה שהגדרתם לעצמכם, והבהירו כי בשעות אלו אין לפנות אליכם, אלא אם אתם בהפסקה. כאשר הדברים ברורים, מוגדרים, ותחומים, יהיה לבני הבית קל יותר לשתף איתכם פעולה.

מינימום הסחות דעת

בשעות העבודה, הימנעו מגלישה באינטרנט, הצצה לרגע בפייסבוק שנמשכת שעה, או שיחות טלפון. את כל אלו תוכלו לעשות בשעות הפנאי שלכם.

הפסקות

הגדירו לעצמכם הפסקות לרענון, שתייה ואכילה. הפסקות קצרות מומלצות באורך של 10-20 דקות, והפסקת לארוחה באורך של 45-60 דקות.

שלוש ארבע ולעבודה

כעת, אחרי שהגדרתם זמנים, מטלות, מיקום וגבולות, אתם מוכנים וערוכים לעבודה יעילה, פורייה ומוצלחת.

ספטמבר 25, 2016 |

אולי יעניין אותך גם