מתכננים נסיעה לחו"ל? כך תתכוננו כלכלית

הכנה לחופשה דורשת פירוט הוצאות והתייחסות גם לסעיף של אובדן ההכנסות.
רוצים לטוס בראש שקט? הנה המדריך המלא.

בשנת 2017 נשבר שיא במספר היציאות לחו"ל של ישראלים עם 7.6 מיליון יציאות, בעוד בחודשים ינואר-יוני 2018 בלבד נרשמו 3.5 מיליון יציאות – עם עלייה של 13% לעומת אותה תקופה אשתקד. כתוצאה מכך, הצפי הוא לשבירת שיא נוספת עם סיכום 2018 וכנראה שאותה מגמה תלווה אותנו גם ב-2019.

יותר ויותר ישראלים רואים בחופשה בחו"ל דרך טובה לריענון השגרה השוחקת. הסיבות לכך קשורות לרפורמת השמיים הפתוחים שהביאה לכן חברות תעופה לואו-קוסט ויעדים חדשים, כמו גם האפשרות הנוחה ליטול הלוואות מיידיות לכל מטרה בתנאים נוחים.

עם זאת, כמובן שהכנה כלכלית לחופשה לא כוללת רק את הטיסה ויש לפחות כמה סעיפים שמומלץ להתייחס אליהם עוד לפני שאורזים מזוודה.

הבזבוזים הם רק הבונוס

בניגוד למה שנהוג לחשוב, התקציב היומי לחופשה בחו"ל לא מספיק כדי להתכונן אליה בצורה נכונה ועל מנת למנוע הוצאות מיותרות. מהבחינה הזו, הבזבוזים על אוכל, שתייה ושופינג הם רק הבונוס והדובדבן שבקצפת החופשה. האמת היא שאת רוב הכסף תצטרכו לשלם מראש והיתרון הוא שכך ניתן גם להיערך אליו בצורה נכונה יותר.

ראשית, בדקו כמה עולה לכם ביטוח נסיעות וכיצד בחירת היעד ואופי החופשה משפיעה עליו. בטיול ארוך למזרח תשלמו הרבה יותר מאשר בטיול קצר לאירופה, גם בגלל משך החופשה וגם בגלל הסיכון שנוטלת על עצמה חברת הביטוח. כמו כן, יש משמעות כספית לבחירת האטרקציות ולאופי הפוליסה. זכרו שחופשה סולידית עולה מבחינת הביטוח פחות מאשר חופשת אקסטרים ולכל פעילות גלישה, צלילה או רפטינג לדוגמא יש השפעה על גובה הפרמיה וההשתתפות העצמית שתצטרכו לשלם.

שנית, בררו לגבי נסיעות בתוך היעד וההבדלים בין השכרת רכב, תחבורה ציבורית וטיסות. יכול להיות שאת רוב הנסיעות תוכלו לתכנן עוד מהארץ, או לשלב אותן עם אטרקציות מסוימות שנמצאות על המסלול. עליכם לדאוג להתאים את הפעילויות והאטרקציות לגיל הממוצע של הילדים במשפחה ותמיד תוכלו לאסוף מידע מאתרי אינטרנט, פורומים ורשתות חברתיות.

כמה ימי עבודה אתם מפסידים?

הטעות הנפוצה בהכנת תקציב לטיול בכל גיל הוא התייחסות לאספקט של ההוצאות – אך לא להיבט של אובדן הכנסות. בפועל, סביר להניח שתפסידו כמה ימי עבודה או לפחות תצטרכו לחתום על ימי חופש. עוד לפני שמתייחסים להבדלים בין עצמאים ושכירים, יש לקחת בחשבון שכל יום עבודה כזה שווה כסף וכדאי לגלם את הסכום בעלות החופשה.

לסיכום, נסיעה לחו"ל מצריכה הכנה כלכלית גם לחופשה עצמה. בררו לגבי עלויות ביטוח, אטרקציות, נסיעות וכדומה ואל תשכחו שההכנסות שלכם צפויות להיפגע. על רקע הנתונים האלה יהיה לכם קל יותר לתכנן תקציב ולצאת לחופשה בראש שקט.

לקבלת הלוואות מיידיות לכל מטרה לחצו כאן למעבר לחברת לאומי קארד.

נובמבר 28, 2018 |

אולי יעניין אותך גם