נגישות

סוף שבוע ארוך מאוד

האם בקרוב נוכל ליהנות מיום מנוחה נוסף? על פי ההצעה שמקדמת בימים אלו מפלגת "כולנו" והסתדרות העובדים הכללית - בהחלט כן. הצעתו המסקרנת של ח"כ אלי כהן מבטיחה סוף שבוע ארוך - מיום שישי ועד ליום שני. על אף שההצעה מדברת רק על סוף שבוע ארוך אחד מדי חודש, ארגוני התעשיינים לא נשארים אדישים

סילבן שלום אולי עזב את החיים הפוליטיים, אך נראה שהניסיון שלו לייצר סוף שבוע ארוך עדיין כאן. בתמיכת חברי הכנסת אלי כהן ודוד אמסלם, מנסה מפלגת "כולנו" לבצע פיילוט של שלוש שנים שבמסגרתו נזכה ל-12 ימי מנוחה נוספים מדי שנה. לאחר סיום תקופת הניסוי, תתבצע הערכה מחדש ובמידה שהתוצאות יהיו חיוביות – הצעת החוק תהפוך לקבועה.

 רפורמה בשעות העבודה

כחלק מהניסיון להתאים את שעות העבודה בישראל לאלו של מרבית המדינות החברות בארגון ה-OECD, הניסיון הנוכחי הוא עליית מדרגה בנכונות של משרד האוצר לשפר את חיי הפנאי של העובדים בישראל. יום המנוחה הנוסף יאפשר לקבוצות נוספות במשק, דוגמת האוכלוסייה הדתית, ליהנות מיום שבו הם יכולים לנסוע ולבצע קניות וכך בעקיפין אף להגדיל את הכנסות המדינה ממיסים.

התנגדות נחרצת של המעסיקים

המתנגדים ליוזמה החדשה טוענים שמהלך שכזה יוביל לפגיעה אנושה במשק ולהפחתת הפריון, דבר שיאלץ חברות רבות לבצע שינויים במצבת כוח האדם שלהם. עוד טוענים המתנגדים, כי מהלך שכזה יוביל לפגיעה בהכנסות העובדים ולפגיעה בעסקים הקטנים יותר אשר נאלצים לסגור בסוף השבוע את עסקיהם ולחיזוק הרשתות הגדולות ומרכזי הקניות הגדולים, אשר פתוחים גם כך בשבת.

 איפה זה עומד כרגע

בעקבות ההתנגדות הנחרצת של ארגוני התעשיינים ולשכות המסחר, כרגע מסתמנת פשרה מסוימת. על פי המתווה החדש, שזוכה לתמיכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, סוף השבוע הארוך יונהג במתכונת מצומצמת יותר – 6 פעמים בשנה נוכל ליהנות מיום ראשון חופשי. ההצעה האחרונה זוכה לתמיכת חלק נכבד מארגוני המעסיקים וכבר קיבלה את ברכתו של יו"ר ארגון המורים. נראה ששנת 2017 צפויה להיות שנת מפנה חיובית בשעות הפנאי של רובנו.

ינואר 11, 2016 |

אולי יעניין אותך גם