מנהל תיקי השקעות

מהו תיק השקעות ומהו תפקידו של מנהל תיק השקעות?

תיק השקעות הוא מסלול פיננסי להשקעות שמורכב מכלים כלכליים בהם כספי הלקוח מושקע כגון קרנות נאמנות, מטבע חוץ, מניות ואגרות חוב בעלי סיכון ברמות שונות. בחירת ההשקעות מאוגדות ליחידה שנקראת “תיק” ואת אותו תיק אנו שמים אצל מנהל תיקי השקעות. מנהל תיקי השקעות קובע את הרכב תיק ההשקעות בהתאם לרצונות הלקוח ולאופיו, תפקידו הוא לנתח באמצעות הידע והניסיון שלו את טווח ההשקעה המומלץ ביותר, את מצב השוק ואת רמת הנזילות הנוחה ביותר על פי דרישות הלקוח. על מנהל תיקי השקעות לפרט בפני הלקוח את הסיכונים והתשואות בכל הרכב מניות אפשרי ולתת ללקוח את כל המידע כדי שיוכל לבחור בצורה נכונה ולהפחית את הסיכון בהשקעותיו.

כיצד מנהל תיקי השקעות מקטין את הסיכון של התיק לרדת ?

יש סיכון רב בתיק השקעות, במיוחד בהשקעה במנייה בודדת, יש קושי אמיתי לנבא את מצב השוק ועל כן יש חשש מירידת ערכו של תיק ההשקעות. מנהל תיקי השקעות מנתח את הסיכונים שעלולים לגרום לתיק לרדת כגון : קרן נאמנות שירדה מכל מיני סיבות, שינויים לרעה בשוק המט”ח, ירידת מנייה ועוד… אך אפילו המקצוען שבמנהלי תיקי ההשקעות לא יכול לחזות באופן וודאי את מצב השוק ועל כן יש חשיבות עליונה לבחירת מנהל תיקי השקעות מקצועי ובעל ותק. מנהל תיקי השקעות מחלק את המכשירים הפיננסיים ואופי המניות המרכיב אותו כך שירידה של מרכיב אחד מגובה בעליה של מרכיב אחר. ככל שמנהל תיקי ההשקעות שבחרתם יהיה בעל ותק וניסיון רבים יותר כך הסיכויים גדלים כי הוא ינבא את השינויים לטובתכם באחוזים גבוהים.

כיצד תבחרו נכונה מנהל תיקי השקעות ?

בחירת מנהל תיקי השקעות מחייבת בדיקה קפדנית אך משתלמת בטווח הארוך, הנה כמה קריטריונים על פיהם יש לבחור מנהל תיקי השקעות :

1. רמת מקצועיות וניסיון – אחד מהקריטריונים העיקריים של בחירת מנהל תיקי השקעות הוא מספר השנים שהוא עוסק בתחום. מומלץ לבדוק מה היו ההישגים שלו בשנים בהם עבד כמנהל תיקי השקעות.

2. יציבות ותשואות תיקים לאורך זמן – חשוב לבדוק לא רק הצלחות כבירות של מנהל תיקי השקעות כזה או אחר אלא גם את היציבות של תיקים אותם הוא מנהל לאורך זמן משום שדבר זה יצביע על אופי פעולה איכותי ונכון.

3. שירות – מנהל תיקי השקעות איכותי מייחס חשיבות גדולה לקשרים שלו עם הלקוח, בדקו האם יש מערכת שירות לקוחות שמספקת מענה לכל שאלה ובעיה של הלקוחות ובכל זמן נתון.

4. דמי ניהול – יש לבדוק את מחירי דמי הניהול הרגילים ודמי ניהול המכירה והקניה, לפני כן יש ללמוד מעט את הנושא.

5. שקיפות – חשוב מאוד לדעת את שיטת העבודה של מנהל תיק השקעות ואת האסטרטגיה שלו בניהול תיק ההשקעות של הלקוח, כמו כן מומלץ כי תהיה תמיכה און ליין בה יוכל הלקוח להתעדכן באופן שוטף במתרחש בתיק ההשקעות.

מנהל תיק השקעות – לשים את הכסף שלכם בידיים בטוחות

אפריל 3, 2014 |

אולי יעניין אותך גם