סקירת מט"ח שבועית (20.10.2015): מבט על הין היפני

סוף סוף הגיע הרגע הנכסף לו חיכינו. ומהו רגע זה, בהקשר לין היפני? הגעת המחיר לקו המגמה ארוך הטווח מאוד, אשר נמתח מאז התחתית של 2012! הנה הגרף המעיד על כך:

ין יפני: סקירת מטבע חוץ שבועית

שבירתו של קו המגמה מספר 2 נתן לנו את הבסיס הטכני לאותה הגעה מוקדמת מן הרגיל. והנה, עכשיו, מתקיימת הדילמה הנוכחית של היין מול הרצפה הלוגית אשר תחמה את התנעוה תקופה כה ארוכה:

  • לשבור מטה את קו המגמה 3,
  • להיכנס לעיכול זמני בתחום המחירים הנמצא בין שני רמות התמיכה שמסומן ב-4
  • ואז להתחיל את התיקון המשמעותי מטה, לכיוון אזור ה-100.

או,

לבצע Rebound יפה, ומשכנע, מעל אותו קו מגמה 3, אשר יאמר לכל העולם שחולשתו המכוונת של המטבע היפני, הנובעת ממדיניות ה-Abenomics עדיין לא הגיעה לסיומה.

מה יש בידנו, על מנת לתת סבירויות לשני התסריטים הנוגדים האלו?
בינתיים רק דבר קטן אחד, והוא הסטייה השלילית שבין המחיר למומנטום. שימו לב לשיאים שבמחיר, ולשיאים שבאידניקאטור. שניהם מסומנים ב-1. כיוון אלו של המחיר הוא עלייה, ואילו אלו של האינדיקאטור מורים על ירידה ברורה.

ומה כל זה אומר לגבי מהות המאבק בין הביקושים וההיצעים בזוג המטבעות הזה? התשובה נעוצה בשכנוע העצמי של כל צד. מהותה של כל סטייה היא ביכולת של כל צד להיות המוביל, והמכריע, לא רק בהשגת נקודות במחיר, אלא גם להציג כוח בתנועה המשיגה את אותם הישגים של מחיר.

המומנטום, ובמיוחד אינדיקאטור ה-Macd, טובים בלהראות לנו את אותו מנצח, וזאת מן הזווית המיוחדת הזו. כאשר מדובר בסטייה שלילית, כמו זו שלפנינו, המערכת מצביעה על שכנוע עצמי קטן יותר של החיוביים, כאשר עד כה ידם הייתה על העליונה. וכך, בבואנו לבחון מצב עם סטייה כלשהי, אנו מבינים שהסיכוי לשינוי עתידי קרוב במגמה עולה פלאים. עד שזה קורה בפועל אין לנו בטחון שזה אכן בקלפים, אבל הסבירות קיימת, ועוד איך.

וזה המצב כאן.

לכן, ובגלל הזמן הארוך יחסית שבו לא ראינו דבר דומה, הסיכו להצלחה של שבירה מטה, כמתואר לעיל, גבוה, ומכניס מספיק מטויבציה אצל סוחרים-משיקעים רבים על מנת להשקיע מאמץ ולנסות לתפוס אותה על ידי פוזיציה מתאימה.

נכתב ע"י משה שלום, ראש תחום המחקר בחברת FXCM

אוקטובר 20, 2015 |

אולי יעניין אותך גם