חמש זה מתבקש – ההצלחה של רשת בתי הקפה ״קופיקס״

רשת קופיקס הביאה אלינו את הבשורה וגרמה להורדת מחירים עם קפה בחמישה שקלים, משנת 2013 והיא פועלת בסכל הארץ שבכל הסניפים ניתן למצוא מוצרים בחמישה שקלים בלבד. בין המוצרים שמספקת הרשת ניתן למצוא קפה, מיצים טבעיים, משקאות קלים, עוגות, חטיפים, שוקולדים ועוד.

בשנת 2014 נפתח הקופיקס בר המספק גם משקאות אלכוהוליים במחירים מוזלים. משקאות האלכוהול גם הם נמכרים בחמישה שקלים ליחידה. בעקבות פתיחת הרשת אנשים רבים יכולים ליהנות מקפה ונשנוש במחיר שאינו עולה על עשרה שקלים לשני הפריטים. משמע – חמישה שקלים לפריט. הרשת, למרות שהיא עובדת בשיטת טייק אווי, מציעה ללקוחות שולחנות וכסאות בהם ניתן לשבת ולאכול כמו כל בית קפה באזור בו היא נמצאת.

מיהו מייסד הקופיקס?

מייסד הקופיקס הינו אבי כץ, איש עסקים שבעברו היה מנכ"ל כפר השעשועים ושותפו בני פרקש, ששימש כיזם לבנייה. כיום לאחר מספר שנים הקופיקס שייך למספר שותפים והוא עדיין בבעלות אבי כץ שמעוניין להתפתח גם לרשת סופרים
מוזלים.

מהם הרווחים של רשת קופיקס?

מאז הקמתה של רשת קופיקס שפתחה את סניפה הראשון בשנת 2013 באבן גבירול, הקימה רשת קופיקס 50 סניפים בארץ. רשת קופיקס מוסרת כי בכל סניף שלה בממוצע נמכרות 4,000 כוסות קפה ביום והדבר אינו כולל את הסנדוויצ’ים הטוסטים, ועוגות לצד כוסות הקפה.
בעקבות כניסת הרשת לשוק הישראלי נעשתה הוזלה משמעותית במחירי הקפה בארץ, דבר שסייע לצרכני הקפה ולתחרות בשוק.

עוד נמסר מקופיקס כי הרשת מוכרת מאה אלף פריטי ביום מספר הנחשב גבוהה מאד אך יש להבין כי הרשת עדיין בהקמה הינה חדשה ולכן עדיין לא נרשם רווח נקי לחברה.

קופיקס מתרחבת

בעקבות הצלחת הרשת ו50 הסניפים שנפתחו תוך שנתיים בלבד החליטו בקופיקס כאמור בשנת 2014 לפתוח את הקופיקס בר, רשת שתמכור גם היא מוצרי אלכוהול בחמישה שקלים. וכבר היום ישנם יותר משלושים סניפים בכל רחבי הארץ. בנוסף מעוניין בעלי הרשת אבי כץ לפתוח סופרים (סופר קופיקס) שיספקו סלי קניות של 600 מוצרים נבחרים בחמישה שקלים בלבד.

אולי יעניין אותך גם