נגישות

נפילה במהירות האור

נפילה במהירות האור

ענבל אור הייתה סמל להגשמת החלום הישראלי. אישה שבאה מהפריפריה התרבותית והכלכלית של ישראל שעשתה את הונה במו ידיה ופרצה את תקרת הזכוכית, רק בשביל לאבד הכל ולהסתכן בישיבה בכלא. כיום מואשמת ענבל אור בעברות מס ומרמה ומשם נרדף לצלחה כנגד כל הסיכויים, היא הפכה לאחת הנשים השנואות והמושמצות בישראל. עלייתה ונפילתה של נסיכת נדל"ן מקומית

ענבל אור וקבוצות הרכישה

עד לא מזמן היא הייתה אחת מנשות העסקים המצליחות בישראל ושם נרדף לאחד הטרנדים הלוהטים בתחום הנדל"ן – קבוצות רכישה. אור, שהחלה את דרכה בשיווק דירות של כמה מהקבלנים הגדולים בישראל, עמדה בראש מערכי המכירות של קבלנים וטייקוני נדל"ן דוגמת משפחת עופר ומשפחת גזית. בשנת 2005 החליטה אור לפנות לדרך עצמאית והקימה את "אור סיטי" חברת נדלן שהתמחתה בארגון קבוצות רכישה, תוך שהיא מצליחה להפחית את עמלות הקבלנים ומצליחה למשוך אל משרדיה אלפי ישראלים שנכבשים בקסמה.

מדירות היוקרה לספסלים האחוריים של בית המשפט

התנהלותה וסגנונה של אור יצרו לה אויבים רבים, אולם אף הם לא יכלו לחזות את ההתמוטטות של החודשים האחרונים. במהלך חקירה סמויה של רשות המסים בעניין החברה ואופן ניהולה, התברר כי אור פעלה בשיטת הפירמידה והונתה אנשים רבים כאשר מכרה את אותה הדירה למספר אנשים. כאשר החקירה התקדמה, נחשף אורח החיים הראוותני של אור ונחשפו קשריה עם השוק האפור. כיום עומדת אור תחת האשמות כבדות בבית המשפט ונראה שאפילו קסמה של אור לא יעזור לה בשלב זה.

מצב הרוכשים

לרוע המזל נראה שמי שרכש דירה מענבל אור וקיווה לעשות את עסקת חייו מצוי כעת במצב בעייתי בלשון המעטה. ענבל אור חייבת סכום כולל של 142.8 מיליוני שקלים למגוון ספקים שלא ימהרו לוותר על כספם.

התשלום על רוב הקרקעות (שאמורות היו להוות את התשתית לקבוצות הרכישה) עדיין לא הושלם – וברגעים אלו כולם מחכים למוצא פיו של המגשר עורך הדין איתן ארז. בכל מקרה, נראה שכל החברים בקבוצות הרכישה יאלצו להוסיף כספים רבים כדי למזער את ההפסדים שלהם ולצאת מהרפתקה הכלכלית הזו עם דירה.

יוני 28, 2016 |

אולי יעניין אותך גם