נגישות

מהם המרכיבים החשובים בביטוח דירה?

קניית דירה היא מאורע משמעותי בחייו של כל אדם, בצד ההתרגשות, התקוות, ההתאקלמות והשמחה על הרכישה, יש לבטח את הדירה. על מה יש לתת את הדעת, ומהם הסעיפים המשמעותיים בביטוח הדירה – הישארו איתנו, ונבחן את הסוגיה.

אין צורך למהר

קחו נשימה ארוכה, הירגעו, אין צורך למהר, יש לכם זמן לעשות סקר שוק בין חברות הביטוח השונות, ולרכוש את הפוליסה המשתלמת ביותר עבורכם. אל תהססו להשוות ולנהל משא ומתן. כיסוי ביטוחי הולם יוכיח את עצמו כמשתלם ביותר במידה וחס וחלילה, תידרשו להפעילו. פזיזות והתעלמות מפרטי הפוליסה יכולות להותיר אתכם ללא פיצוי בזמן משבר, משום כיסוי ביטוחי לא מספק.

ביטוח מבנה וביטוח תכולה

ביטוח דירה לחלק לשניים, ביטוח מבנה, הכולל את המבנה עצמו, על כל מרכיביו, וביטוח תכולה, הכולל את כל הרכוש הנמצא בתוך המבנה.

  • ביטוח מבנה – וודאו כי הביטוח כולל שווי קרקע, וביטוח למקרה של רעידת אדמה, וכל מקרה ביטוחי אחר שתעלו בדעתכם. קחו בחשבון, שאם מדובר בבניין דירות, במקרה של רעידת אדמה, אם אין לכל הדירות ביטוח רעידות אדמה, עלולים להתעורר קשיים ביטוחיים.
  • ביטוח תכולה – וודאו כי הביטוח כולל תכשיטים ובעלי חיים.
  • ודאו שהביטוח כולל מקרים ביטוחיים של עובדים בבית.
  • וודאו שהערכת השמאי כוללת שווי קרקע ותכולת הבית, ושהיא הגיונית , ותואמת את שווי הנכס.

bigstock-d-model-house-symbol-set-in-a-56894255

הפרטים הקטנים

קראו בעיון את פוליסת הביטוח, שימו לב גם לאותיות הקטנות. אתם לא מעוניינים להיות מופתעים בדיעבד, ולגלות שהחמצתם סעיף קטן, וכעת אינכם זכאים לפיצוי. אם יש צורך, בקשו מסוכן הביטוח שלכם, או מאיש מקצוע אחר, המתמחה בביטוח, שיעבור על כל סעיפי הפוליסה,.

התאמת הפוליסה

בדקו כי הפוליסה תפורה על פי מידתכם, הן בבנייתה, אם אתם רווקים, נשואים, משפחה עם ילדים, או פנסיונרים, והן בדרך התשלום, כך שהתשלום החודשי לא יהיה גבוה מדי עבורכם. בנוסף לכך, וודאו כי כל פרט שהוא ייחודי לכם, ומצריך התאמה ביטוחית, אכן נכלל וחושב בפוליסה.

בחירת החברה המבטחת

כבר בזמן עריכת סקר השוק,  בחרו בחברות ביטוח אמינות ויציבות. בחרו בחברה המציעה  לכם את הפוליסה המשתלמת ביותר, אך בדקו עם לקוחות של החברה, שאכן בזמן אמת, החברה מקיימת את הבטחותיה. בחרו בחברה בעלת מוניטין של אמינות, הגינות, ויושר.

תשלום

לעולם אל תתפתו לשלם את כל סכום הביטוח מראש. שלמו מדי חודש בחודשו באמצעות כרטיס האשראי, או באמצעות הוראת קבע.

ספטמבר 27, 2016 |

אולי יעניין אותך גם