מסחר במט"ח: ניהול תיק השקעות

בשנים האחרונות הפך שוק הפורקס לאחד השווקים הפיננסיים הפופולאריים בעולם. מהם היתרונות של שוק המט"ח? מהן הדרכים השונות לנהל תיק השקעות במט"ח? מה חשוב לדעת כאשר בוחרים ברוקר? כל התשובות בכתבה הבאה.

שוק הפורקס (מסחר במט"ח) הוא השוק הפיננסי הגדול בעולם, אשר מגלגל נפח מסחר יומי של לא פחות מארבעה טריליון דולר. בשנים האחרונות, עם התפתחות המסחר המקוון באינטרנט, הפך המסחר בפורקס לנגיש ופופולארי מאוד בקרב משקיעים מן השורה וזאת תודות ליתרונות שהוא מציע לסוחרים. אפשרויות מינוף, מסחר מסביב לשעון, נזילות כמעט בלתי מוגבלת והיצע נרחב של מטבעות מכל העולם – כל אלה הפכו את הפורקס לשוק החם ביותר בשנים האחרונות ולמוקד משיכה עבור סוחרים ומשקיעים לניהול תיקי השקעות במט"ח.

אז כיצד מנהלים תיק השקעות במט"ח?

אחד היתרונות הבולטים של שוק המט"ח, אשר הופך אותו לאטרקטיבי במיוחד לסוחרים מן השורה, הוא המינוף. המינוף, למעשה, מאפשר לנהל תיק השקעות במט"ח עם הון התחלתי צנוע. בפועל, מינוף מאפשר לפתוח עסקאות גדולות מאוד כנגד הון קטן מאוד, כאשר המינוף המקסימלי יכול להגיע עד ליחס של 1 ל-200. תודות למינוף ניתן לנצל גם תנודות מאוד קטנות בשוק ולגרוף רווח גדול. אולם המינוף הוא "חרב פיפיות" וחשוב לזכור שכפי שהוא עשוי להעצים את הרווחים, כך הוא גם עשוי להוביל להפסדים גדולים מאוד בפרק זמן קצר.

איזה מן סוחר אתה?

ישנן שתי דרכים מרכזיות לניהול תיק השקעות במט"ח – ניהול עצמאי וניהול אוטומטי.

ניהול עצמאי של תיק השקעות במט"ח

במסחר עצמאי, הסוחר, למעשה, אחראי על כל ההיבטים השוטפים הכרוכים במסחר במט"ח, מניתוח השוק ואיתור ההזדמנויות, ועד לניהול העסקאות ובקרת הסיכונים. הדבר מחייב ידע והתנסות, ועל כן לא מעט סוחרים עוברים בתחילה הכשרה מקצועית. כמו כן, הסוחר העצמאי יכול להיעזר במשאבים וכלי עזר שונים למסחר, כגון שירותי איתותים, סקירות יומיות ואתרי תוכן בהם מתפרסם מדי יום מידע נרחב על השוק ונתוניו, לצד הצעות מומחים לעסקאות כדאיות.

מסחר אוטומטי

לצד המסחר העצמאי, צובר תאוצה בשנים האחרונות תחום הקרוי אלגו טריידינג (Algo Trading – מסחר אוטומטי). זהו פתרון מצוין לסוחרים שאין להם פנאי לניהול שוטף של תיק מסחר עצמאי, על כל הכרוך בכך, או לסוחרים מתחילים המעוניינים להסתמך על מערכות מקצועיות לאיתור הזדמנויות. המסחר האוטומטי, למעשה, מאפשר לך לחבר את תיק ההשקעות לאינספור אסטרטגיות אוטומטיות, המבצעות בתיק המסחר שלך עסקאות על פי אלגוריתמים שפותחו על ידי סוחרים מקצועיים.

כמו כן, ישנו תחום הקרוי "מסחר חברתי", המאפשר לך לחבר את תיק המסחר שלך לסוחרים מקצועיים ברחבי העולם על סמך ביצועי העבר שלהם וסוחרים רבים אכן בוחרים לנהל כך את תיק ההשקעות שלהם משיקולי זמן, לדוגמה.

אז איזה אפיק השקעות מתאים לך?

מומחי ההשקעות של YFX, החברה המובילה למסחר במט"ח, עומדים לשירותך להתאמת תיק ההשקעות ואופי המסחר המתאים ביותר לצרכים שלך. השאר פרטים ובתוך 24 שעות מומחה מטעם החברה יצור איתך קשר למידע והכוונה.

שם פרטי:

שם משפחה:

דואר אלקטרוני (חובה)

טלפון:

אשמח לקבל גם מידע שיווקי


EN