יורו לדולר אמריקני

בעמוד זה תוכלו להמיר את המטבע יורו (EUR) לדולר אמריקני (USD) בלחיצת כפתור. השאירו 1 בשדה המציין את הכמות לקבלת שער או הזינו כמות מטבעות שברצונכם להמיר מ- EUR בכדי לחשב את ערכם ב- USD.

גרף שערים היסטוריים ומגמות ערך

על משמעות שער היורו מול שער הדולר

הצמד יורו דולר הוא המשפיע ביותר בשוק המט"ח הפועל 24 שעות ביממה. שוק המט"ח מושך אליו משקיעים רבים בארץ ובעולם ולהשפעת שער היורו מול הדולר יש השפעה ניכרת ומשמעותית כלפי כל הסוחרים במט"ח. שער היורו מול הדולר מלמד על הביקוש למטבע הדולר האמריקאי לעומת ההיצע של מטבע האירו. היחס בין שער היורו לשער הדולר קובע כמה דולרים שווה יורו אחד. שער היורו מול הדולר מושפע מגורמים רבים כמו נתוני הריבית באירופה לעומת הריבית בשוק האמריקאי, מדדי המניות המובילות בבורסות השונות לדוגמה מדד ה- 500 בארה"ב (מדד 500 מניות מובילות בבורסה בארה"ב), מחירי נפט, מחירי סחורות בבורסת הסחורות ונתוני שוק אחרים באירופה ובארה"ב. משקיעים וסוחרי מט"ח רבים משקיעים בצמד שער היורו מול הדולר ובאמצעות תכנון נבון וניתוח מגמות בצמד זה הם מתכננים מתי להיכנס ולצאת כדי לצבור רווחים.

מסחר נפוץ

עבור משקיעים ישראלים רבים בשוק ההון נחשב המסחר בשער היורו מול הדולר למסחר הנפוץ ביותר. ניתן להשקיע במסחר פשוט בצמד המטבעות על ידי קניה ומכירה או להשקיע בכלים פיננסים מורכבים יותר הדורשים היכרות מעמיקה עם שוק ההון כמו מסחר בחוזים עתידיים ונגזרות שונות או השקעה באופציות או השקעה באמצעות כלים סולידיים יותר כמו אגרות חוב צמודות או נכסים שערכם צמוד לצמד המטבעות דולר יורו. ככל שההבנה של המקשיע רחבה ועמוקה יותר כך הוא יכול לבחור בתיק השקעות מגגון יותר ולהשקיע באמצעות כלים פיננסיים מתקמים הדורשים יכולת ניתוח עמוקה והבנה של צמד המטבעות בראיה רחבה ואף השקעה עם גידור סיכונים המאפשרת למשקיע המנוסה לבטח את עצמו מפני שינויי כיוון ולהפחית סיכונים.

ניתוח השער

ניתוח נבון של שער היורו מול הדולר מאפשר למשקיעים להשקיע כספם בתבונה. כאשר מטבע אחד נמצא בשפל ניתן להשקיע במטבע ולצפות לעליה בערכו וליצירת רווחים. כאשר שער שני המטבעות עולה ניתן לסחור בשקלים ולמכור שקלים תמורת יורו או דולר וכאשר הדולר נחלש לעומת שער היורו הממשיך לטפס כדאי להשקיע בצמד המטבעות תוך ניתוח המגמה ויציאה בזמן.

בשנים האחרונות, מאז פרוץ המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008, שער היורו מול הדולר נלקח בזהירות ורבים חושדים בשער היורו הנחשב לפחות יציב ובטוח. אירופה וארה"ב סובלים ממיתון ולכן יש לשקול היטב את ההשקעה בצמדי המטבעות ולהתייעץ היטב לפני השקעה פזיזה. שער היורו מול הדולר עדיין עומד במרכז המיתון הכלכלי העולמי ולכן חשוב לעקוב אחרי צמד זה ולנסות להבין ולנצל את המגמות והכיוונים בשוק ההון להשקעות נושאות רווחים.

תוצאת החישוב

   

ט.ל.ח - השימוש במחשבונים ובמידע באחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.