שער היורו (אירו) היציג היום: מחשבון יורו >> שקל

בעמוד זה תוכלו לחשב בלחיצת כפתור את שער היורו (אירו) היציג היום בשקלים. להצגת השער העדכני של היורו השאירו "1" בשדה המציין את הכמות או הזינו את סכום מטבעות ה- EUR שברצונכם להמיר בכדי לקבל את ערכם במטבע ה- ILS.

גרף שערים היסטוריים ומגמות ערך

על המטבע: היורו

היורו הינו המטבע הרשמי של האיחוד האירופאי. הוא הושק לראשונה בשנת 1999. לאט לאט, תפס המטבע תאוצה והחליף כמעט את כל מטבעות המדינות השונות השייכות לאיחוד, עד שבשנת 2002 הפך, בהליך חוקי, למטבע הרשמי של האיחוד. כיום כמעט כל מדינות האיחוד האירופי עושות בו שימוש, מלבד הממלכה המאוחדת, שוודיה, דנמרק. כמו כן, קיימות מדינות שטרם עומדות בתנאים הכלכליים להחלת היורו, והן צ'כיה, הונגריה, ליטא, פולין, בולגריה, רומניה וקרואטיה.

שער היורו מושפע בעיקר מתנודות כלכליות באירופה, ובמיוחד מהמדינות הגדולות והחזקות שבה כמו גרמניה, צרפת וכו'. ההשפעה היא מיידית למדי, ותנודות כלכליות במדינות אלה יכולה לגרום לשינוי בשער היורו תוך פרק זמן של יום אחד. כיום, היורו נחשב אמנם לחזק מאוד, אך גם הוא נחלש קמעה במהלך המשבר הכלכלי העולמי שפקד אותנו- אם כי פחות מהשיעור בו נחלש הדולר.

לשער היורו יש חשיבות רבה עבור משקיעים רבים, ביניהם גם ישראלים, אשר משקיעים בפרוייקטים ומניות באירופה והשקעתם צמודה למדדי היורו.

תוצאת החישוב

   

ט.ל.ח - השימוש במחשבונים ובמידע באחריות המשתמש בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.


EN