ברוקר

מהו ברוקר ומהן סמכויותיו ?

ברוקר הוא אדם שהוסמך ע”י הבורסה לניירות ערך לבצע פעולות של מכירה וקניית ניירות ערך עבור לקוחותיו, הרווח של הברוקרים הוא על ידי גביית עמלות עבור השירות שלהם. על מנת לסחור בבורסה הישראלית או העולמית יש לשכור את שירותיו של ברוקר פרטי, חברה שמספרת שירותים של סחר בשוק ההון לה יש ברוקרים או דרך הבנק. כל ברוקר מאפשר כיום לסחור דרך האינטרנט בקלות רבה, בדרך זו יכול הלקוח לצפות בציטוטי שערים מצטלבים של מטבעות בזמן אמת (דבר שמאפשר לצאת ולהיכנס מהשוק במהירות), כמו כן ניתן לראות את מאזן הרווחים וההפסדים הבלתי ממושכים של פוזיציות פתוחות.

ברוקר או בנק ?

השאלה הנשאלת היא היכן טוב יותר לסחור בבורסה, אצל ברוקר פרטי או בבנק ? התשובה היא חד משמעית – ברוקר פרטי. יש יתרונות גדולים למסחר בשוק ההון דרך ברוקר פרטי על פני הבנק, סחר בשוק ההון דרך הבנקים כרוך בעמלות גבוהות הרבה יותר וברמת שירות פחות אישית. אצל הבנקים למשל תוכלו למצוא עמלות שנגבות על סחר בשוק ההון שלא נגבות אצל ברוקרים, לדוגמא : ביטול קניה ומכירה, דמי ניהול, עמלת שמירת ניירות ערך וכדומה, כמו כן עמלות רגילות שקיימות גם אצל ברוקר פרטי וגם אצל הבנקים גבוהות יותר אצל הבנקים. על ברוקר יש הגבלות יותר מחמירות מהרשות לניירות ערך מאשר לבנקים אך יש לקחת בחשבון כי הפיקוח על הברוקרים רופף יותר מהפיקוח על הבנקים ולכן יש לשכור את שירותיו של ברוקר אמין ומקצועי.

איך בוחרים ברוקר ?

אז איך בוחרים ברוקר אמין ואיכותי ? שאלה טובה. הבעייתיות בתחום זה היא שלא ניתן לבדוק על הברוקרים הפרטיים כמעט דבר ולכן יש לפעול על פי כמה כללי זהב כדי להבטיח שכספכם יהיה בידיים טובות. אם אתם רוצים לבחור חברה שנותנת שירות בסחר בשוק ההון יש לבדוק בראש ובראשונה את סטאטוס החברה ב- NFA, כמו כן ניתן לבדוק רקורד של ברוקר ספציפי. בדקו האם הרקורד שלהם נקי והאם יש להם יציבות פיננסית, מומלץ גם להתרחק מחברות עליהן אין פיקוח. לפני פתיחת חשבון אצל ברוקר מומלץ לבדוק האם יש תמיכה של 24 שעות ביממה, האם יש אפשרות להיות בקשר עם החברה דרך צ’ט, טלפון או מייל בכל זמן נתון והאם איכות התמיכה היא גבוהה.

חובה לבדוק לפני בחירת ברוקר :

לפני בחירת ברוקר יש לבדוק את הנושאים הבאים :

ברוקר צריך להציע לפחות את שבעת המטבעת העיקריים ( GBP, CAD, AUD, JPY, USD, EUR, CHF).

עלות הפיפס, הרווח ללקוח יהיה גבוה יותר כאשר מספר הפיפסים לעסקה יהיה נמוך יותר.

לשכירות שירותיו של ברוקר מקצועי ואמין תהיה השפעה ישירה על תשואות במסחר

אפריל 22, 2013 |

אולי יעניין אותך גם