שער הדולר אמריקאי היציג היום - המרה
המרה – מחשבון ומסחר במט"ח
אהבתם?


שער הדולר היציג -חישוב דולר שקל היציג היום

סכום ממטבע למטבע

הדולר הוא אחד המטבעות החשובים ביותר בכלכלה העולמית ורבים הם אלו העוקבים אחר השער של הדולר, עלייתו וירידתו. במהלך כל היממה השער משתנה ואת השינויים בערכו ניתן לראות באמצעות נתונים, גרפים וטבלאות בעיתונות ובאתרי האינטרנט.

בנק ישראל מכריז פעם ביום מהו שער הדולר היציג אך למעשה השער מוסיף להשתנות ומשפיע על תהליכים ועסקאות קנייה ומכירה המתבצעות בדולרים. השער נקבע על ידי בנק ישראל על פי ממוצע סחר של קנייה ומכירה של דולרים על פי נתוני הבנקים. על אף שקיימים מטבעות שונים במדינות שונות, הדולר הוא בעל חשיבות רבה לכלכלה העולמית. שערו משפיע על מסחר, כלכלה של מדינות שונות, מחירי מוצרים ויציבות הכלכלה העולמית.

שטר של 20 דולר

אירועים ברחבי העולם המושפעים מהשער

שער הדולר משתנה בעקבות אירועים רבים כמו מתיחות פוליטית וביטחונית, אסונות טבע, תהליכים כלכליים מסיביים בעולם ועוד גורמים סוציולוגיים רבים . הגורמים המשפיעים יוצרים ביקוש דולר במידה מסוימת ולפי ביקוש זה נקבע שערו של הדולר ביום המסחר.

פרמטרים המשפיעים על השער הם רבים ומורכבים ולכן משימה קשה היא ניסיון לצפות עליות וירידות בשער. בעוד שגורמים רבים משפיעים על הדולר, גם שער הדולר משפיע על אירועים ותהליכים ברחבי העולם.

תנודות קיצוניות בשער הדולר עשויות לחולל משברים חברתיים, ליצור חוסר אמון בכלכלה ומתוך כך בשלטון, ליצור סכסוכים בין מדינות או חברות גדולות וכך ניתן לראות את עוצמתו של הדולר באה לידי ביטוי.

חיזוי מצב השער

חיזוי השער בדולר האמריקאי

מדי יום מפיצים אנליסטים ובתי השקעות את תחזיותיהם לגבי תנודות הדולר. כאשר מפרסם כלכלן תחזית לגבי הדולר הוא לרוב מתייחס למגמות כלליות ולכיוון של השער בתקופת זמן מוגדרת וכן למדדים המנסים להיות מדויקים. פעמים רבות חוזים מגמות מנוגדות והסיבה לכך היא שקיימים גורמים רבים המשפיעים על הדולר ולכן חיזוי שערו של הדולר היא משימה מורכבת במיוחד.

בין הגופים הפיננסים הגדולים בעולם המפרסמים תחזיות לגבי מגמות הדולר ניתן למנות את דויטשה הגרמני, יו.בי.אס השוויצרי וברקליס הבריטי. משקיעים במטבע זר מבססים תחזיות על הדולר על פי השוואה לשער היורו בדרך כלל. שער היורו לרוב בעל השפעה על שער הדולר היות ושניהם מהווים מטבעות חזקים בעולם.

מאמרים בנושא הדולר:
דולר אמריקאישקל חדש
1 USD = 3.474  ILS
1 USD = 3.474 ILS
1 ILS = 0.2879 USD
השער נכון ל: 17-04-2014

צריכים להמיר סכום מעל 50K? לקבלת שערים טובים מהבנק!!! לחצו כאן

סכום ממטבע למטבע

© כל הזכויות שמורות לאתר המרה – מחשבון מט"ח, מסחר במט"ח, המרת שערי המטבעות (שערי חליפין יציגים) ולחברת makeUsmile media LTD. 2007-2012.
אין האתר אחראי על השימוש בנתונים שבאתר. השימוש בנתונים באתר הם על אחריות הגולש בלבד.