סכום ממטבע למטבע
 
פורטל המרה / הלוואות / הלוואות שוק אפור
הלוואות שוק אפור

הלוואות שוק אפור

הלוואות שוק אפור הן נושא מעט אפור מבחינת החוקיות שלו ומידת הלגיטימיות שלו בחברה. אין כל מניעה חוקית על פי רוב לקחת ולתת הלוואות שוק אפור אך הגוון הפלילי של הפעילות הזו הוא על פי רוב ניכר ורשויות שונות פועלות ביד תקיפה כנגד אנשים שנותנים או לוקחים הלוואות שוק אפור. הלוואות שוק אפור הן תחום משגשג מחוץ למערכת הממוסדת והמבוקרת של מתן הלוואת בשוק הלבן. הלוואות שוק אפור נבדלות גם מהשוק השחור בכך שיש בהן גם גוון חוקיים המיוצגים בצבע הלבן וכך משילוב של לבן ואפור נוצרות הלוואות שוק אפור.

הלוואות שוק אפור מציעות ללווים סכומי כסף שאותם לא היו יכולים לקבל ממוסדות הלוואה אחרים אך המחיר שהוא משלמים בעבור הלוואות שוק אפור הוא של ריבית יותר גבוהה וכן של אמצעי גבייה נחושים יותר שלא לומר אלימים יותר. הלוואות שוק אפור הן משהו שהרבה אנשים לוקח בלית ברירה כאשר הם זקוקים באופן נואש לנזילות ואין להם כל דרך אחרת להשיג אותה חוץ מאותן הלוואות שוק אפור. הלוואות שוק אפור מאידך בשל הריביות הגבוהות עליהן ובשל אמצעי הגבייה הלא נעימים שלהן יכולות לעיתים קרובות לסבך את האדם שנטל על עצמו הלוואות שוק אפור בשלל צרות שהוא כלל לא חלם עליהן ולא איחל אותן לאויבים הגרועים ביותר שלו כאשר החליט לקחת על עצמו הלוואות שוק אפור. אנו נחלק את הדיון שלנו לשני היבטים שונים של הלוואות שוק אפור.

יתרונות של הלוואות שוק אפור

הלוואות שוק אפור מציעות למי שמחליט לקחת על עצמו הלוואות שוק אפור שפע של יתרונות שהעיקרי שבהם הוא אי הצורך להיות תלוי בחסדי המערכת המסודרת והבנקאית על פי רוב של אישור ומתן הלוואות. כך הלוואות שוק אפור הן פיתרון מצוין לכל מי שצריך כסף אך אינו יכול לקבל אישור להלוואה ממוסד מסודר ועל כן הוא פונה אל האפשרות הקצת פחות נעימה של הלוואות שוק אפור. יתרונות אלו של הלוואות שוק אפור כמובן מתגמדים נוכח החסרונות, אך היתרון הגדול ביותר של הלוואות שוק אפור בעבור מי שנותן הלוואות שוק אפור הוא חוסר הברירה של מי שלוקח על עצמו הלוואות שוק אפור.

חסרונות של הלוואות שוק אפור

הלוואות שוק אפור כוללות כמובן גם חסרונות רבים שבמקודם או במאוחר יהיו ידועים לכל מי שהחליט לקחת על עצמו את העול של הלוואות שוק אפור. אולם, כפי שצוין לעיל, מי שלוקח על עצמו הלוואות שוק אפור הוא אדם שאין לו לרוב ברירה אחרת ולכן זה לא באמת משנה מהם החסרונות של הלוואות שוק אפור שכן מי שלקח על עצמו הלוואות שוק אפור כאמור במוקדם או במאוחר יגלה את החסרונות של הלוואות שוק אפור בכוחות עצמו.

אודות הכותב hamarAdmin

hamarAdmin

אין אפשרות להגיב.

Scroll To Top